در حال بارگزاری ...
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • اصول ست کردن ساعت و لباس
اصول ست کردن ساعت و لباس

رسمی بودن یا نبودن ساعت خود را با بقیه لباس خود هماهنگ کنید.

ساعتهای دیجیتال یا آنالوگ؟

لباس رسمی و غیررسمی(Casual) ؟

تفاوت در چیست؟

  • ساعتهای آنالوگ دارای چهره ای با عقربه ساعت و دقیقه و یا نشانگر یا شماره هایی هستند که یک روز 12 ساعته را نشان می دهند. این ساعت ها کلاسیک و رسمی تر به حساب می آیند و آنها را برای تجارت ، رویدادها یا قراردادهای رسمی مناسب می کند.
  • ساعتهای دیجیتالی دارای نمایشگر LCD یا LED هستند که زمان را به شکل عددی نشان می دهد. این ساعت ها غیر رسمی تر محسوب می شوند.

دسته بندی ها ساعت ها

تحولات اخیر در فناوری پوشیدنی ، به ساعت سازان این امکان را داده است تا وسایل بسیار زیبائی را تولید کنند که بسیار پیشرفته تر از ساعتهای ساده باشند. می توانید تماس برقرار کنید ، هماهنگی های GPS خود را ردیابی کرده و تقویم خود را از طریق گجت های ساعت بررسی کنید.

پنج دسته ساعت وجود دارد که اکثرا از اینها استفاده می کنند:

 ساعتهای رسمی :

یک ساعت با صفحه سفید و بدون پیچیدگی و یک باند چرمی سیاه به همان اندازه که باید رسمی است. رسمی ترین ها ساعتهایی هستند که فقط ساعت ها ، دقیقه ها ، ثانیه ها و شاید تاریخ را نشان می دهد. پیچیدگی موجود در ساعتهای رسمی ساده تر بوده و ارتباطی با انواع ساعتهای اسپورت دیگر ندارد.

ساعت های غواص Diver's watches :

همچنین به عنوان یک ساعت غواصی نیز گفته می شد ، این ها در اصل به عنوان ساعت کار / ابزار پوشیده می شدند. این ساعت ها که برای غواصی زیر آب طراحی شده اند ، دارای حداقل مقاومت در برابر آب تا 100 متر هستند.

از فیلم های جیمز باند الهام نگیرید که یک کت و شلوار را با این ساعت ها بپوشید . این معادل پوشیدن کت و شلوار با چکمه های کاری است.

 ساعتهای Chrono / Sports:

 یک ساعت رسمی واقعی نیست ، اما می تواند به خصوص در برندهای برتر کاملاً لباس فرمال یا رسمی باشد. ساعتهای اسپرت بادوام ، براق و از کامپوزیت های پلاستیکی با کیفیت بالا ساخته شده اند. همچنین دارای امکاناتی چون پیش بینی کننده قطب نما (مسیریابها) ، دماسنج ، ارتفاع سنج ، فناوری GPS ، مانیتور پالس و طیف وسیعی از عملکردهای دیگر که جوانترها با یک سبک زندگی فعال انتظار دارند.

البته  ساعت های خلبانی یا پرواز و ساعت های ساعتهای میدانی(Field Watches) هم در این دسته بندی وجود دارند که توضیح آنها از حوصله این متن خارج است.

 

ساعتها برای یک هدف خاص ساخته می شوند. با تطبیق سبک ساعت خود با سطح رسمی بودن مراسم که شرکت کرده اید ، از اشتباهات متداول مد خودداری کنید.

  • کراوات سیاه / کراوات سفید(مراسم رسمی) - برای رویدادهای رسمی ، سادگی مهم است. از نظر تاریخی - اگر در چنین رویدادی به ساعت خود مراجعه کنید ، بی ادب تلقی می شود. یک ساعت ساده رسمی همراه سبک یا استایل کلاسیک و بند چرمی سیاه هرگونه اعتراض ناظران محافظه کار را ساکت می کند.
  • لباس تجاری (برای جلسات رسمی تجاری) : بهتر است  با یک ساعت مچی طلا یا نقره کلاسیک با یک شماره گیر نازک و ساده بروید. یک کت و شلوار کلاسیک (کمی سبک قدیمی نه خیلی مد روز) تیره بهترین راه حل با یک ساعت کلاسیک رسمی یا ساعت غواص با بند چرمی است.
  • لباس جلسات تجاری غیر رسمی تر :یک کت و شلوار با رنگ روشن و بدون کراوات بهترین ترکیب است با یک ساعت خلبانی یا حتی یک ساعت مچی (Field watch) هوشمند .
  • استایل غیر رسمی : اگر یک ساعت دارای بند فلزی باشد ، کمتر رسمی به حساب می آید. بند فلزی به طور کلی برای پوشش غیررسمی مناسب است در حالی که یک بند چرمی برای هر منظور مناسب است. هر یک از دسته های ساعت را می توان با ترکیب شلوار جین ، پیراهن کتان و پوتین های رسمی پوشید. ساعتهای دیجیتال فقط باید با لباسهای غیررسمی یا لباس تمرین پوشیده شوند.
  • ساعت های  ورزشی : برای فعالیت هایی که شامل حرکات جسمی غیرقابل پیش بینی باشد ، مانند ورزش مناسب است ، قطعا  یک ساعت رسمی نامناسب خواهد بود. بند ، قاب و شیشه باید طوری محافظت شده باشد که این امکان را به شما بدهد روی فعالیت خود تمرکز کنید. نیازی به نگرانی در مورد ساعت مچی خود و مچ دست خود یا شیشه نیست که اواسط بازی خرد شود.
دسته بندی ها
عینک
ساعت
زیور آلات
کیف
کفش زنانه